«Powrót

Styczniowe działania służb w powiatach kutnowskim i łęczyckim

Styczniowe działania służb w powiatach kutnowskim i łęczyckim

Styczniowe działania służb w powiatach kutnowskim i łęczyckim

W przestrzeni ładunkowej samochodu po prawej stronie maszyna do cięcia tytoniu z widocznymi brązowymi liśćmi umieszczonymi do przetwarzania oraz worki i skrzynka wypełnione liśćmi tytoniu.
Funkcjonariusz Służby Celnej w odblaskowej kamizelce dokonuje oględzin zarekwirowanych towarów. W niewielkim pomieszczeniu worki z tytoniem oraz z lewej strony maszyna do jego cięcia.

W trakcie dwóch wspólnych, styczniowych akcji, celnicy z Sekcji Dozoru w Oddziale Celnym w Kutnie wraz z policjantami z komend w Kutnie i Łęczycy zabezpieczyli na terenie woj. łódzkiego łącznie 2.133 kilogramy suszu tytoniowego i prawie 85 kilogramów gotowego tytoniu do palenia oraz ponad 181 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i 1.504 litry nielegalnie odkażonego alkoholu etylowego.

Wartość podatku akcyzowego narażonego na uszczuplenie funkcjonariusze oszacowali na ponad 1,2 miliona złotych.

Nielegalne wyroby akcyzowe mundurowi zabezpieczyli w odstępie kilku dni na  dwóch, prywatnych posesjach.

Na terenie gospodarstwa rolnego, zlokalizowanego w powiecie łęczyckim, celnicy wraz z policjantami zarekwirowali 1703 kilogramy suszu tytoniowego i 69 kilogramów tytoniu do palenia. Zabezpieczyli również maszynę do ciecia tytoniowego suszu. Zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych usłyszał 37-letni właściciel zabudowań.

W wyniku kontroli posesji w powiecie kutnowskim funkcjonariusze zajęli 181.760 sztuk papierosów bez wymaganych banderol, ponad 15 kilogramów tytoniu do palenia i 430 kilogramów tytoniowego suszu. Na terenie parceli mundurowi znaleźli również kompletną linię do odkażania spirytusu oraz 1504 litry odkażonego nielegalnie alkoholu etylowego.

Sprawcy wykrytych przez funkcjonariuszy przestępstw skarbowych nie tylko stracili  nielegalne towary, ale muszą również liczyć się z wysoką grzywną. Oprócz tego za takie  przestępstwa  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.