«Powrót

Mundurowi zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu

Mundurowi zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu

Mundurowi zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu

Duży, plastikowy pojemnik połączony rurkami z niebieską butlą.
Na stole stoją plastikowe butelki naszykowane na przygotowywany nielegalnie wyrób.

Celnicy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Łodzi oraz policjanci z III komisariatu Komendy Miejskiej  w Łodzi rozbili wspólnie nielegalną rozlewnię spirytusu. Na miejscu funkcjonariusze wykryli ponad 2 tys. litrów gotowego wyrobu, który najprawdopodobniej miał trafić na łódzkie targowiska.

20 grudnia 2016 roku mundurowi wkroczyli na teren posesji, na której jak wynikało z posiadanych przez nich wcześniej informacji, może dochodzić do nielegalnej produkcji spirytusu. W pomieszczeniach gospodarczych były zapalone światła, a z wewnątrz dochodziły odgłosy rozmowy. Kiedy podczas krótkiej obserwacji otworzyły się drzwi budynku, funkcjonariusze poczuli wyraźną woń alkoholu wydobywająca się z garażu. Jak się okazało, na miejscu celnicy i policjanci wykryli linię służącą do oczyszczania spirytusu skażonego, a w pomieszczeniu trwał właśnie proces przygotowania kolejnej partii nielegalnego wyrobu. Znajdowały się w nim ponadto pojemniki typu mauser o pojemności 1000 litrów, plastikowe butelki oraz kartonowe pudełka i odczynniki chemiczne służące do nielegalnej produkcji spirytusu.

Wstępnie szacuje się, że gdyby nielegalnie wyprodukowany towar trafiła na rynek, uszczuplenia wpływów do Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 103 tysiące złotych.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 50 lat. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwo.

Służba Celna ostrzega przed nabywaniem wyrobów alkoholowych z nielegalnych źródeł. Przestępczy charakter produkcji powoduje, że wyroby takie mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego.

mł. rew. Marta Zbaliszyn
Izba Celna w Łodzi